Sakarya Valiliği’nden yardım yapan vatandaşlara uyarı

Valilikten yardım yapanlara uyarı. “İkinci el ve son kullanma tarihi yaklaşan ürünlerin bağışlanmaması konusunda vatandaşımızdan hassasiyet bekliyoruz”

Sakarya Valiliği’nden yardım yapan vatandaşlara uyarı
Yayınlama: 08.02.2023
Düzenleme: 08.02.2023
1
A+
A-

Türkiye’yi yasa boğan deprem sonrasında bölgeye ülkenin dört bir yanından yardım yağıyor. Gerçekleştirilen yardımlar konusunda vatandaşlardan hassasiyet göstermesini isteyen Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın ürünlerin ve ikinci el (kullanılmış) malzeme bağışlarının yapılmaması, vatandaşlarımızın konuya hassasiyet göstermeleri önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş depreminin üzerinden 35 saat geçti. 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin yıkıma sebep olduğu 10 ile Türkiye’nin her yerinden sevk edilen arama kurtarma ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ayrıca deprem bölgelerine ülkenin dört bir yanından yardım yağıyor. Yardım kampanyaları çerçevesinde Sakarya Valiliği tarafından yazılı bir açıklama yayınlandı.

Yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde meydana gelen ve ülkemizin birçok bölgesini etkileyen deprem nedeniyle koordinesi İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca sağlanan yardım kampanyası çerçevesinde özel ve tüzel kişiler tarafından yapılacak ayni yardımlarda son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın ürünlerin ve ikinci el (kullanılmış) malzeme bağışlarının yapılmaması, vatandaşlarımızın konuya hassasiyet göstermeleri önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.