Hendek’te 60 milyon liralık üstyapı çalışması yenilendi

Büyükşehir Belediyesi Hendek’te Yeşilvadi-Kalayık-Harmantepe-Yarıca-Yeniköy-Yeşilköy grup yolunda işlemleri tamamladı. Programda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Hendek’te 76 kilometre yolun üstyapısını 124 bin 655 ton asfalt ile yeniledik.

Hendek’te 60 milyon liralık üstyapı çalışması yenilendi
Yayınlama: 23.12.2022
17
A+
A-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir merkezi ve 16 ilçede gerçekleştirdiği asfalt çalışmalarıyla yeni rekorlara imza atıyor. Şehrin güneyinden kuzeyine, batısından doğusuna hummalı bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde de işlemleri büyük bir titizlikle yürütüyor.

Son olarak Hendek’te yapımı tamamlanan grup yollarının tanıtımı için program düzenlendi. Programda Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,  AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar, ilçe sakinleri ve basın mensupları yer aldı.

Şehrimizin her karışına hizmet sunuyoruz 

Başkan Yüce konuşmasında her alanda faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizin yanında olmak için hayatın her alanında faaliyet göstermekten kaçınmıyoruz. Bizim en temel çalışma alanlarımızdan birisi hemşerilerimizin günlük hayatını kolaylaştırmaktır. Temiz ve kesintisiz içme suyu, sağlıklı kanalizasyon sistemi, güvenli yollar, rahat ulaşım ağı, sosyal hayatın çeşitliliği, kültürel zenginlik ve eğitim gibi birçok alanda hemşerilerimizin gündelik yaşamlarını şekillendiriyor, şehrimizin her karışına hizmet sunuyoruz” diye konuştu.

55 milyon 526 bin TL yatırım    

Hendek’te yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Yüce, “Hendek’te 76 kilometre yolun üstyapısını 124 bin 655 ton asfalt ile yeniledik. Hendek Belediyesi ile yapılan asfalt protokolü ile 4.736.821 TL karşılığında 9.183 Ton Asfalt ile Hendek Belediyesi sorumluluğunda olan 9.4 kilometre yolun üstyapısı yenilendi. Diğer yatırımlarla birlikte Hendek’imize yol bakım alanında toplamda 55 milyon 526 bin 385 TL yatırım yaptık” dedi.

Afetlere karşı itfaiye hizmet binası inşa edildi 

Başkan Yüce konuşmasının devamında inşa edilen itfaiye binasını vurgu yaparak, “Olası bir afette etkin ve zamanında müdahale için Hendek’te bir itfaiye hizmet binası inşa ettik. Bu hizmet binası ile 91 mahalleye hizmet sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.