Ekrem Yüce’den ‘Yağmursuyu İnşaatı 2’nci Etabı’ projesinin startı verildi

Ekrem Yüce’den ‘Yağmursuyu İnşaatı 2’nci Etabı’ projesinin startı verildi
Yayınlama: 23.12.2022
2
A+
A-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehre daha güçlü ve sürdürülebilir bir altyapıyı kazandırmak için çalışıyor. Başkan Yüce’nin talimatıyla sahada mesai mefhumu gözetmeden 7/24 çalışan Büyükşehir SASKİ ekipleri, şehre yeni bir altyapı kazandırıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek’te yeni bir yağmursuyu hattı inşaatının açılışını yaptı. Hendek Belediyesi ve Büyükşehir ortaklığında hayata geçirilen “Hendek Yeni Mahallesi – Büyükdere Yağmursuyu Hattı 2. Etabı” projesinin startı yapılan lansmanla verildi.

Programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, Sakarya Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Ör, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar, basın mensupları ve bölge sakinleri katıldı. Bölgenin ihtiyacına uzun yıllar hizmet verecek çalışmayı “hayırlı olsun” diyerek açıklayan Yüce, Hendek’te son 3 yılda hayata geçirilen altyapı yatırımlarından bahsetti.

“Yatırımlar devam edecek”

Hendek’e uzun yıllar hizmet edecek olan SCADA sistemi, kayıp kaçak projesi, isale hattı, istinat duvarı, içme suyu altyapısı, alternatif içme suyu (sondaj) ve kanalizasyon çalışmalarını tek tek anlatan “Hendek’i geleceğin güçlü Türkiye’sine ulaştıracak yatırımlara devam edeceğiz” vurgusu yapan Yüce, “3 buçuk yıldır durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Kısa vadeli değil yaşamı kolaylaştıracak 100 yıllık projeler üretiyoruz. Yaşam standartlarını yükseltmek, gelir düzeylerini artırmak adına da önemli çalışmalar yapıyoruz. Türkiye Yüzyılı’na yakışacak projeler üzerinde gündüz demeden, gece demeden gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Programda konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, “Yağmursuyu hattının ikinci etap projesi hayırlı olsun. Hendek’te birçok yerde üstyapı ve altyapı çalışmalarını tamamladık. Bizlerin derdi memlekete hizmet etmektir. Her türlü iş birliğine varız. Bu çalışmada emeği geçen başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Yağmursuyu projemiz hayırlı olsun”

Malumunuz bir şehrin olmazsa olmazları arasında ilk sırada altyapı yer almaktadır. Altyapısı eksik ve yetersiz olan bir şehrin, üstyapısına yönelik ne kadar kaliteli çalışmalar yaparsanız yapın her zaman bir tarafı eksiktir. Bugün burada bir araya gelme sebebimiz de yağmursuyu hattı çalışmalarımızdır.  Bu çalışma oldukça meşakkatli bir çalışmadır. Hemşerilerimizden sabır bekliyor, gösterdikleri anlayış için de şimdiden teşekkür ediyorum. Tüm Hendek’e hayırlı olsun.

Tören sonunda projeyle ilgili hayır duaları yapılarak kurban kesildi. Başkan Yüce, törene katılan protokole çiçek takdim etti. Program fotoğraf çekimiyle son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.