Büyükşehir Aralık kültür sanat etkinlikleri başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinlikleri başlıyor. Söyleşi ve imza günlerinden konferanslara, sinema gösterimlerinden tiyatro oyunlarına, panellerden dinletilere birçok farkı etkinliğin yanı sıra Sakarya Bir Başka konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni ve sergisi de Aralık ayının sonunda kültür sanat dostlarının beğenisine sunulacak.

Büyükşehir Aralık kültür sanat etkinlikleri başlıyor
Yayınlama: 01.12.2022
3
A+
A-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinlikleri başlıyor. Konferanslardan panellere, söyleşi ve imza günlerinden sinema gösterimlerine, tiyatro buluşmalarından dinletilere kadar birçok farklı programın gerçekleştirileceği Aralık takviminde özel etkinlikler de kültür sanat dostlarıyla buluşacak. 2022 yılının son ayında dolu dolu bir kültür sanat takvimi hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, tüm vatandaşların programlara davetli olduğunu paylaştı.  Etkinlik takvimine https://sakarya.bel.tr/uploads/files/aralik2022kse.pdf üzerinden ulaşılabileceği de ifade edildi.

 

Özel etkinlikler

Aralık kültür sanat etkinlikleri kapsamında vefatının 20. Yılında Faik Baysal anılacak. Ayrıca 749. Vuslat Yıldönümünde Şeb-i Arûs merasimi düzenlenecek. Şehrin doğal ve tarihi güzelliklerinin, kültürel mirasının ve sosyal yaşamının fotoğraflandığı ‘Sakarya Bir Başka’ konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni ve sergisi de Aralık ayının sonunda kültür sanat dostlarının beğenisine sunulacak.

 

Aralık kültür sanat takvimi;

Tiyatro

Nasreddin Dede – Sakarya Kent Tiyatrosu (Sakarya Kent Konseyi Gençlik Tiyatrosu)

 

5 Aralık Pazartesi / AKM / 19.00 – Oyun Promiyeri

Online Ücretsiz Bilet www.sakarya.bel.tr

 

21 Aralık Çarşamba / AKM / 19.00

Biletler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda

Online bilet için: https://ebilet.sakarya.bel.tr/

 

Konferans

Konu: Huzurlu Aile Sohbetleri

Konuk: Saliha Erdim

7 Aralık Çarşamba / AKM  / 19.00

 

Sinema

Yaşamın Kıyısında

8 Aralık Perşembe / AKM / 19.00

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.